EDD 17.09.2016 "Kryptonim 208"

"Kryptonim 208 - zwiedzanie cmentarza komunalnego w Węgorzewie". Projekt zakłada wspólne zwiedzanie cmentarza komunalnego. Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi informacjami dotyczącymi węgorzewskiej nekropoli – dowiedzą się o jej historii, budowlach, rozplanowaniu etc. Sami też wezmą udział w indywidualnym „badaniu” przestrzeni sepulkralnej. Jednym z efektów będzie swoista „mapa kulturowa” nekropolii, która zostanie opublikowana w Internecie. Uczestnicy spotkania dowiedzą się również, skąd wziął się tytuł projektu „Kryptonim 208” (chyba, że sami odgadną go wcześniej).

Projekt realizuje dr Jerzy Łapo.

Zbiórka 17 września, o godz. 10.00 na parkingu między murem cmentarnym a kwiaciarnią (niedaleko wjazdu do gazowni).

Warto wziąć ze sobą jakiś notes/większą kartkę i coś do pisania!

...

Idea EDD
Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Ich idea narodziła się 3 października 1985 r. w Granadzie w Hiszpanii podczas II Konferencji Rady Europy, na której minister kultury Francji zaproponował zorganizowanie w całej Europie zainicjowanych we Francji w 1984 r. Dni Otwartych Zabytków. Wówczas po raz pierwszy bezpłatnie udostępniono zwiedzającym obiekty, do których dostęp dotychczas był ograniczony. Inicjatywa cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że w 1991 r. zainspirowała Radę Europy do ustanowienia Europejskich Dni Dziedzictwa.

Więcej również na stronie:  edd.nid.pl

Kryptonim 208