Od tkaniny do rośliny

13.04.2019
10.00

13.04.2019 r. godz. 10.00 - otwarcie wystawy "Od tkaniny do rośliny" w ramach wydarzenia 42. Święto Wiosny.

Od 1997 roku na terenie Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie działa pracownia kwiatów artystycznych i plastyki obrzędowej. Mieści się ona na parterze murowanego budynku miejskiego przeniesionego z ul. Henryka Sienkiewicza 12 w Węgorzewie. Na pracownię składa się warsztat pracy oraz ekspozycja roślin.

Pracownia, jako jedna z nielicznych w Europie, kontynuuje dawne tradycje wyrobu kwiatów artystycznych. Powstają tutaj kwiaty z papieru i tkanin naturalnych, w tym niepowtarzalne modele roślin ozdobnych i leczniczych. Ponadto tworzone są tutaj prace związane z plastyką obrzędową m.in. papierowe firanki, stroiki czy palmy.

Pracownię prowadzi twórczyni Alina Podbereżna. Wszystkie swoje prace wykonuje metodą tradycyjną, tzn. ręcznie...

Wystawa czynna: 13.04 - 5.09.2019 r.