XIII Regionalny Festiwal Kultury Łowieckiej

XIII Regionalny Festiwal Kultury Łowieckiej w Węgorzewie odbędzie się 6 lipca 2024 roku.

Idea i cel festiwalu, czyli promocja łowiectwa pozostają niezmienne i stanowią trzon organizacyjny. Oferta programowa tegorocznego festiwalu przewiduje szereg atrakcji, zarówno dla ciała, jak i ducha, zarówno dla myśliwych, jak i sympatyków łowiectwa.
W programie m.in. kiermasz rękodzieła, żywności naturalnej i tradycyjnej oraz artykułów łowieckich, pokaz sokolniczy i ptaków drapieżnych, konkurs na najlepszą nalewkę myśliwską, pokaz psów ras myśliwskich, prezentacja Węgorzewskich Kół łowieckich „Cyranka”, „Mazury”, „Żbik”, Zarządu Okręgowego PZŁ w Suwałkach oraz Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, konkursy dla dzieci oraz kulinarna uczta dla publiczności – degustacja potraw z dziczyzny.