46. Międzynarodowy Jarmark Folkloru, organizowany przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie,
odbędzie się w tym roku w sobotę 5 sierpnia i w niedzielę 6 sierpnia 2023 r.

Miejsce: Plac Wolności w Węgorzewie

/plakat/

5 sierpnia - sobota

W programie w sobotę od godziny 10.00 do 19.00 kiermasz tradycyjnego rzemiosła.

O godzinie 10.30 uroczyste otwarcie 46. Międzynarodowy Jarmark Folkloru, a około godziny 10.40 wspólna fotografia uczestników i zaproszonych gości przed sceną.

Około godziny 11.00 rozpocznie się koncert ubiegłorocznych laureatów Przeglądu.

Nieodłączną częścią Jarmarku jest Przegląd Zespołów, Kapel i Solistów wyłaniający reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, występy rozpoczną się około godziny 11.20.

Konsultacjach merytoryczne dla zespołów i solistów.

Zachęcamy do skorzystania z porad specjalistów w kwestii repertuaru, wykonawstwa oraz stroju. W sobotę, po Przeglądzie w muzealnej pracowni ceramicznej odbędą się konsultacje merytoryczne dla zespołów i solistów, prowadzone przez Jury Przeglądu.

6 sierpnia - niedziela

W programie w niedzielę od godziny 10.00 do 17.00 kiermasz tradycyjnego rzemiosła.

Od godziny 10.00 do 17.00 występy gościnne zespołów folklorystycznych, kapel i solistów z Polski na węgorzewskiej scenie.

Około godziny 13.00 odczytanie protokołu z posiedzenia jury Przeglądu Zespołów, Kapel i Solistów z województwa warmińsko-mazurskiego.

O godzinie 17.00 – uroczyste zakończenie 46. Międzynarodowego Jarmarku Folkloru w Węgorzewie.

Wyniki Przeglądu Zespołów i Solistów 46. Międzynarodowego Jarmarku Folkloru 2023

Karty i regulaminy

Kiermasz

Przegląd - sobota 5 sierpnia 2023