Zapraszamy do Węgorzewa 6-7.08.2016 r. na XXXIX Międzynarodowy Jarmark Folkloru - największe i najbardziej atrakcyjne spotkanie z autentyczną kulturą i sztuką ludową w Polsce północno-wschodniej.

To scena dla duchowej kultury ludowej grup narodowych i regionalnych zamieszkujących północną i wschodnią  Polskę; zobaczyć będzie można sztukę ludową i tradycyjne rzemiosło wiejskie z Polski, Białorusi, Rosji, Litwy, Łotwy i Ukrainy.

Jak w roku ubiegłym swój kunszt śpiewaczy, taneczny, muzyczny zaprezentują wykonawcy z Polski oraz państw ościennych. Wyróżniające się zespoły z województwa warmińsko-mazurskiego uzyskają promocję na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą w roku 2016.

Podczas imprezy odbywają się pokazy rzemiosł tradycyjnych: kowalstwa m.in. kucia podków, rzeźby w drewnie i w glinie, tkania na krosnach, przędzenia na kołowrotku, wyrobu świec z wosku pszczelego, toczenia na kole garncarskim, plecionkarstwa ze słomy i wikliny, obróbki bursztynu, wykonywania wycinanek z papieru, malowania pisanek oraz wyrobu koronki klockowej, frywolitkowej i szydełkowej.

Spot (audio): Radio Olsztyn.
Opracowanie graficzne spotu: Robert Idzikowski.
Fotografie: Katarzyna Dżurko-Piasecka, Jerzy Marek Łapo.
Muzyka: Kapela „Trzy czwarte” z Ełku, oberek grany na 38. Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie w 2015 r. Wytypowani do udziału w 50. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w 2016 r. Zdobyli II miejsce w kategorii „folklor-kontynuacja”.

Program Jarmarku Fokloru

Dokumenty do pobrania dla uczestników Jarmarku:

Lista uczestników zakwalifikowanych do udziału w kiermaszu

Protokół z przeglądu zespołów i solistów z woj. warmińsko-mazurskiego podczas XXXIX Międzynarodowego Jarmarku Folkloru w Węgorzewie 6-7.08.2016 r.

Organizator:

Sponsorzy:

Urząd Miejski w Węgorzewie.
Węgorzewskie Centrum Kultury

Patronat medialny: