Idź do treści
Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie

Wykopki u sołtysa - Stulichy 2018

14.09.2018

Wykopki u sołtysa. Stulichy 2018, piątek, 14 września 2018 roku, godz. 17.00-20.00

Tegoroczna edycja "Wykopków u sołtysa" zorganizowana została przez społeczność wiejską wsi Stulichy, Stulichańskie Stowarzyszenie Wspierania Sportów Konnych i Wodnych, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie i Parafię Rzymskokatolicką p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Węgorzewie.

Miejsce imprezy: Stulichy, pole sołtysa Marcina Furtaka.

W tym roku ziemniaki zbierane były za kopaczką konną! Po zebraniu kartofli odbyły się konkursy, między innymi wykopkowego siłacza, rzucanie bulwami do celu, przeciąganie liny. O zmroku tradycyjny wykład z prezentacją multimedialną na polu dra Jerzego Łapo.

Nie zabrakło także małego co nieco "na ząb", w tym roku gospodynie częstowały rogalikami i babką ziemniaczaną. Na ognisku można było także upiec kiełbaskę, a w żarze ziemniaki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Zgoda na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie jako organizator przedsięwzięcia „Wykopki u Sołtysa - Stulichy 2018" informuje, iż wzięcie udziału w wydarzeniu w jakiejkolwiek formie (m. in. uczestnictwo w wystawie) i w jakimkolwiek miejscu (każde miejsce, w którym odbywa się jakakolwiek impreza związana z Muzeum Kultury Ludowej lub jej towarzysząca) oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionej na wstępie imprezy, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieInformacja o zasadach przetwarzania danych osobowych