Idź do treści
Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie

XII Regionalny Festiwal Kultury Łowieckiej

1.07.2017

W sobotę 1 lipca 2017 r. na Placu Wolności w Węgorzewie odbył się XII Regionalny Festiwalu Kultury Łowieckiej. Organizatorami byli Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie oraz koła łowieckie z Węgorzewa: KŁ „Mazury”, WKŁ „Żbik”, KŁ „Cyranka” a także Koło Łowieckie „Daniel” z Kętrzyna.

Dwunasta edycja potwierdza, iż festiwal na dobre wpisał się do kalendarza wydarzeń naszego miasta. Festiwal w swoim założeniu ma informować, popularyzować i promować kulturę i zwyczaje łowieckie oraz wszystko co może się z tym łączyć. Dlatego nie mogło na nim zabraknąć koncertów muzyki myśliwskiej, kiermaszu żywności naturalnej i tradycyjnej, prezentacji regionalnych kół łowieckich oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, pokazu sokolniczego, pokazu psów ras myśliwskich, pokazu filmów o tematyce przyrodniczo-łowieckiej oraz różnego rodzaju konkursów takich jak: turnieje strzeleckie, konkursy kulinarne, konkurs budowy urządzenia łowieckiego. Odbył się również konkurs dla dzieci pt. "O czym szumi las".

Jednym z punktów festiwalu było Międzynarodowe Forum Łowieckie, którego tematem w tym roku był "Lis - stan i zdrowotność populacji". Forum zorganizowane zostało w Węgorzewskim Centrum Kultury i towarzyszyła mu wystawa prac o tematyce przyrodniczo-ekologicznej.

Całości dopełniła uroczysta Myśliwska Msza Święta w Kościele pw. Dobrego Pasterza z udziałem pocztów sztandarowych i przy akompaniamencie sygnalistów myśliwskich.

Imprezą towarzyszącą festiwalowi są również zmagania terenowe "Hunter Off Road Cup 2017", które tym razem odbędą się 8 lipca 2017 r.

 

Fot. Katarzyna Dżurko-Piasecka