Podpisanie umowy - "Budowa stodoły przeznaczonej do celów kulturalnych i magazynowych"

Miło jest nam poinformować, że Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie podpisało umowę z firmą Zakład stolarski Zbigniew Drozd, na realizację zadania pn. Budowa stodoły przeznaczonej do celów kulturalnych i magazynowych.

Inwestycja wpisuje się w kompleksowy plan rozwoju Muzeum w zakresie rozbudowy Parku Etnograficznego nad Węgorapą. Budynek zaprojektowano na podstawie inwentaryzacji i na wzór istniejącej zabytkowej stodoły przy ul. Rolnej w Węgorzewie, która została zbudowana przed 1920 r. według projektu Hansa Meiera. Celem wybudowania stodoły na terenie Muzeum jest stworzenie optymalnych warunków dla ochrony zgromadzonych muzealiów - maszyn i urządzeń rolniczych. Oferta zostanie rozszerzona i uatrakcyjniona poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii w postaci zakupu sprzętu multimedialnego prezentującego m.in. pokaz maszyn i urządzeń rolniczych podczas prac w gospodarstwie. Część ww. obiektu będzie przeznaczona na zaplecze magazynowe, które wzmocni infrastrukturę materialno–techniczną. Zadanie będzie realizowane w latach 2021-2022.

„Współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego”

Jak widać, na niektórych ujęciach, budowa już trwa.