Odeszła Danuta Micińska-Szutkowska

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację, że 25 stycznia 2021 r. odeszła współtwórczyni Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie Jadwiga Danuta MICIŃSKA-SZUTKOWSKA, absolwentka Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (1921-2021). Tworzyła całe życie, w każdej wolnej chwili,  a w centrum jej zainteresowań artystycznych był człowiek - twarz ludzka. W pracy twórczej zajmowała się malarstwem, rysunkiem, tkactwem, ceramiką, wyrobem biżuterii artystycznej. Pracowała w węgorzewskim domu kultury jako instruktorka malarstwa, prowadziła też zajęcia teatralne.

W Muzeum oceniała wartość artystyczną nabytków do zbiorów jako specjalistka ds. sztuki ludowej w  latach 1992– 2004. Była autorytetem dla artystów profesjonalnych, twórców ludowych oraz dla osób pracujących w placówkach kultury. Jako emerytka służyła nam także pomocą w tworzeniu i aranżacji wystaw.

Rodzinie i Bliskim przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia.

Na zdjęciu: Danuta MICIŃSKA-SZUTKOWSKA, XII Suwalski Jarmark Folkloru w Węgorzewie,1989 r., fot., Barbara Grąziewicz-Chludzińska, Dokumentacja cyfrowa MKL

JK/MKL

Danuta MICIŃSKA-SZUTKOWSKA, XII Suwalski Jarmark Folkloru w Węgorzewie, 1989 r., fot. Barbara Grąziewicz-Chludzińska, Dokumentacja cyfrowa MKL