Idź do treści
Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie

Aplikacja "Węgorzewo Mazury Północne" przestaje działać

 

Po prawie siedmiu latach przestała funkcjonować aplikacja mobilna "Węgorzewo Mazury Północne". Dokładnie 29 kwietnia 2016 roku została uruchomiona aplikacja, która powstała na zlecenie: Starostwa Powiatowego w Węgorzewie, Gminy-Miasta Węgorzewo, gmin Budry i Pozezdrze oraz Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

Węgorzewo Mazury Północne, oficjalna aplikacja mobilna powiatu węgorzewskiego była propozycją dla turystów i mieszkańców, którzy chcieliby mieć dostęp do zawsze aktualnych informacji na temat samego miasta, powiatu, turystyki, usług oraz wydarzeń odbywających się na jego terenie.
Dużym atutem przewodnika była wbudowana baza obiektów turystycznych i handlowo – usługowych, dzięki czemu możliwe możliwe było korzystanie z niej bez połączenia z internetem. Dodatkowo w aplikacji dostępna była duża ilość ciekawych miejsc i wyselekcjonowanych szlaków turystycznych związanych z turystyką wodną i lądową, wartych  odwiedzenia, zobaczenia i zwiedzenia. Wszystkie obiekty powiązane były z mapą umożliwiającą szybkie filtrowanie kategorii obiektów, dzięki czemu każdy użytkownik łatwo mógł odnaleźć interesującą lokalizację oraz wyznaczy trasę dotarcia.

Jedną z największych atrakcji turystycznych powiatu węgorzewskiego, jakim jest Muzeum Kultury Ludowej wyeksponowana była w sposób szczególny w postaci osobnej sekcji.

Przewodnik po powiecie węgorzewskim uzupełniały najświeższe aktualności, lista wydarzeń kulturalnych i sportowych, prognoza pogody oraz lista ważnych kontaktów, przydatne wszystkim.

Decyzja o zamknięciu aplikacji zostałą podjęta 14 lutego 2023 r. na zebraniu podmiotów, które partycypowały w kosztach. Powodem likwidacji aplikacji było to, że koszty dostosowania oraz utrzymania aplikacji są nieadekwatne do korzyści jakie przynosi to narzędzie samorządom oraz Muzeum.