Premiera książki dra Cezarego Tryka „Sokolnictwo w Prusach Krzyżackich i Książęcych od XIV do XVII wieku”

P R E M I E R A    !    P R E M I E R A    !    P R E M I E R A    !    P R E M I E R A    !

W imieniu Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Autora i Towarzystwa Naukowego „Pruthenia” w Olsztynie zapraszamy na węgorzewską premierę książki dra Cezarego Tryka „Sokolnictwo w Prusach Krzyżackich i Książęcych od XIV do XVII wieku”, która ukazała się w tym roku.
Publikacja dotyczy mało znanej dziedziny średniowiecznego myślistwa, życia elit krzyżackich i europejskich oraz… dyplomacji! Książka ukazała się w naukowej serii „Monumenta Literaria Prussiae”, seria C: Monografie, nr 5.

Autor, dr Cezary Tryk, jest węgorzewianinem, historykiem, który na co dzień pracuje jako wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie. Doskonale łączy pracę nauczyciela z badaniami i popularyzacją wiedzy o przeszłości regionu. Jest autorem kilkunastu publikacji naukowych (także w naszym periodyku „Studia Angerburgica” :) ).

Premiera książki będzie miała miejsce w najbliższy wtorek, 12 grudnia 2017 r., o godz. 16.30 w muzealnym budynku szachulcowym („czerwonym domku”), który znajduje się między budynkiem głównym Muzeum a Ekomariną. Podczas spotkania Autor opowie o swoim dziele, które może stać się doskonałym prezentem „pod choinkę”. Z racji niewielkiego nakładu, prezentem nieco kosztownym, gdyż książka będzie do nabycia w cenie 60 zł.

Jeśli wszystko dobrze się ułoży w spotkaniu weźmie udział sokolnik ze swoim podopiecznym.

Zapraszamy, wstęp wolny.

„Sokolnictwo w Prusach Krzyżackich i Książęcych od XIV do XVII wieku”, Cezary Tryk